GÜNEYDOĞU AKDENİZ'DE SAVAŞ PLANLARINA KARŞI SAVAŞ! PROLETER- YUNANİSTAN'DA VE TÜRKİYE'DE BİRLİĞE!

Komünist Eğilim'in (REVOLUTION-www.marxismos.com gazetesi) Yunan ve Türk devletleri arasındaki son birkaç saatlik savaş gerginlikleri hakkında açıklaması.


Türkiye tarafından ilan edilen Navtex, Girit ve Kastelorizo arasındaki sismik araştırmalar için, Yunan ve Türk devletleri arasında son saatlerde artan savaş gerginliği, Yunan ve Türk burjuvazisi arasındaki, Güneydoğu Akdeniz bölgesinin iki tarafinda olan, gerici çatışmanın bir başka bölümüdür.

Bu çatışma bizim değil! Bölgenin Yunan, Türk ve diğer kapitalist haydutları, hidrokarbonların kontrolü üzerinde çatışirken, vatanseverlik ve "ulusal egemenlik haklarının" savunması olarak adlandırılan gerici niyetlerini maskeliyor!

Eşit derecede, gerici Türk yönetici sınıfıyla rekabetinde olan Yunan yönetici sınıfına ve gerici çabalarına karşı hiçbir hoşgörü ve destek olmamalıdır işçilerden ve gençlerden. Kararlı bir şekilde savaşmalıyız, böylece tek bir tüfek atışının yapılmaması, onlarin EEZ'leri (Özel Ekonomik Bölgeler) için çatışmalarda ve savaşlarda tek bir damla kan dökülmemelidir!

Aynı zamanda ABD, NATO ve AB emperyalistlerinin barışçıl önerileri hakkında hiçbir yanılsama olmamalıdır. Sadece enternasyonalist dayanışma ve Türk emekçilerin ortak savaş karşıtı mücadelesi Yunanistan ile Türkiye arasındaki potansiyel kan banyosunu durdurabilir. Komünist Partilerin ve Yunanistan, Türkiye ve Güneydoğu Akdeniz'in diğer ülkelerindeki diğer işçi partilerinin HEMEN uluslararası düzeyde savaş karşıtı girişimlerde bulunmak gibi tarihsel bir görevi var.

Akdeniz'de barış ve refah için tek kesin çözüm kapitalizmin devrilmesidir ve Birleşik Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Sosyalist Devletleri dir.

ATİNA-21/7/2020

Join us

If you want more information about joining the IMT, fill in this form. We will get back to you as soon as possible.